Semináře, přednášky, workshopy do konce března 2019:

22. 1. - 3. 12. 2019: Večerní kruh mužů
Cyklus 8 večerů pro muže v Maitrei
První večer 22.1., 17:00 - 21:00, Praha, Maitrea

První z nového cyklu osmi večerů rozdělených na celý rok 2019. Téma prvního večera je narození, dítě v nás, malý kluk a jeho vztah k rodičům a především k tátovi. ... Mužské kruhy, které vedu, jsou velmi pestré. Najdete v nich muže, se kterými se znám již přes deset let, ale také ty, kteří přicházejí do takového kruhu vůbec poprvé. Zároveň, možná v důsledku doplnění kruhů konstelacemi, zde panuje velká míra důvěry a tolerance. Každý večer sice bude mít specifické téma, to ovšem není závazné, a tak se především budeme zaobírat tím, co je na daném večeru aktuální a co odpovídá "náladě" v kruhu.
Přihlášky přímo přes Maitreu, nyní je možné se přihlásit na celý cyklus, od ledna bude možné se přihlásit také na jednotlivé večery (pokud bude ještě místo).

13. 2. 2019: Tanec - divokost a radost pohybu
Večer, 18:00 - 21:00, Praha, Maitrea
Tento večer se za pomocí hudby a pohybu pustíme do rozhýbání a znovunalezení hravosti našeho vnitřního dítěte. Když jsme byli dětmi, milovali jsme pohyb. Běhat, dupat, kroutit a vytřepávat se, rozhazovat rukama i nohama, koulet očima a točit se kolem vlastní osy - až do té chvíle, kdy nám naše rodiče, učitelé a celé naše okolí vsugerovalo, že "to se nemá". Znáte
to? "Takhle se nechová dospělý člověk." A tak jsme se stali … dospělými, kterýžto stav je hodně podobné katalepsii, tedy chorobné strnulosti provázející jisté duševní poruchy. Pojďme tedy (opět) dovolit našemu tělu, se zcela netradičně, možná i trochu "potrhle" hýbat a pohybem vyjádřit to, co se skrývá uvnitř. Jedním slovem: Pojďmě si opět po těch letech pořádně zatancovat.
Info ke všem mým akcím v Maitrei zde. Přihlášky přímo přes Maitreu.

15. 2. 2019: Začátek našeho nového konstelačního výcviku
Prodloužený víkend, pátek 17:00 - neděle 16:00, Praha, DVAN
První setkání nového výcviku - společné pro oba kurzy.
Detailní informace k výcviku a způsobu, jak se přihlásit jsou zde.

26. 2. 2019: Večerní kruh mužů
Večer, 17:00 - 21:00, Praha, Maitrea
Druhé setkání mužského kruhu (nováčci jsou vítaní!) Téma je dospívání a puberta, přechod kluka v bojovníka, agrese a násilí. Každý večer sice má specifické téma, to ovšem není závazné, a tak se především budeme zaobírat tím, co je na daném večeru aktuální a co odpovídá "náladě" v kruhu.
Info ke všem mým akcím v Maitrei zde. Přihlášky přímo přes Maitreu.

1. - 3. 3. 2019: Geldaufstellung - vom Mangel zum Überfluss
Prodloužený víkend, Köln, UTA-Institut
Po delší době opět "peněžní" seminář v Německu. Seminář je v německém jazyce.
Informace a přihlášky zde.

5. 3. 2019: Zenová konstelační ristretta: Umění žit v lehkosti
Večer, 18:00 - 21:00, Praha, Maitrea
Tento nový typ večerů vznikl z potřeby v konstelacích neřešit vždy jen traumata a jít přitom do "těžké" minulosti, ale plout jako odraz Luny na vlnkách, být "tady a teď" a přijmout to, co zrovna je. Již delší dobu (a převážně ve svých konstelačních výcvicích) stavím tak zvané "ristretto"-konstelace, což jsou krátké a intenzivní mini-konstelace, často s nečekaným a/nebo vtipným koncem. Tento typ práce se hodí všude tam, kde jsme zapleteni do vleklých a úmorných rodinných, vztahových či pracovních problémů a potřebovali bychom jakýsi "zen-stroke" (neboli malý zenový pohlavek), abychom se probudili. Tento večer nás očekává mnoho takových mini-řešení - připravte si vaše "zakázky"!
Info ke všem mým akcím v Maitrei zde. Přihlášky přímo přes Maitreu.

14. 3. 2019: Finanční gramotnost trochu jinak - Jak se zbavit neustálé svázanosti s penězi
Celodenní seminář v Maitrei, 9:30 - 17:00
Není až tak důležité, kolik vyděláváme, důležité je, kolik nám zbude v peněžence nebo na účtu. Protože zdali žijeme v přebytku, zdali máme finanční hojnost nebo spíš pocit nedostatku, to záleží především na našich finančních přesvědčeních - na způsobu nahlížení na peníze, který jsme zdědili od předků, od našich blízkých či učitelů - a to především během našeho dětství a dospívání. Jaká jsou ta nejčastější přesvědčení a jak je můžete "předělat" se dozvíte v tomto kurzu "pokročilé finanční gramotnosti". Kurz bude při včasném přihlášení stát 1400,- Kč.
Info ke všem mým akcím v Maitrei zde. Přihlášky přímo přes Maitreu.

16. a 17. 3. 2019: Záhady a řešení rodinného systému.
Konstelace s Janem Bílým

Víkend v Poděbradech
Tento prodloužený víkend se budeme věnovat něčemu zcela nevyhnutelnému: Přijetí toho, kdo jsem a kam jsem se to vlastně narodil. Přitom se obejdeme (jak doufám) bez "utápění se" v traumatických vzpomínkách na naše "hrozné" dětství. To neznamená, že bychom měli to, co se nám v mládí přihodilo, zamlčovat nebo zlehčovat. Ale důležité je pochopit, že to prostě TAK BYLO. A že s tím, kam jsme se to (tentokrát) narodili, můžeme udělat třeba i hvězdnou kariéru. Nebo alespoň být docela šťastní.
Další informace a adresa pro přihlášky ZDE

29. - 31. 3. 2019: Cesta muže: Kluk, rebel, ženich, otec a král
Prodloužený víkend, Praha, DVAN
Po delší době přichází opět seminář "jen pro muže". O tomto víkendu se podíváme na specifické problémy (lépe: "záležitosti"), které se váží k různým stádiím mužského života a tím mají blízko k mužských archetypům a přechodovým rituálům mezi nimi. Krom toho mají konstelace velice transformační vliv především na muže: Spojují nás s emocemi, s tím, co nechceme vidět a co se vzpírá naší kontrole a pomáhají nám se vyznat v "ženském principu" a nalézt účinná řešení nejen v partnerství, ale i v celém našem životě.
Další informace zde Přihlášky zde

2. 4. 2019: Večerní kruh mužů
Večer, 17:00 - 21:00, Praha, Maitrea
Třetí setkání mužského kruhu (nováčci jsou vítaní!) Dnešní téma je muž a žena/milenka/matka, sexualita, vzájemné (ne)porozumění - tedy téma, které je určitě docela "horké" a se kterým se každý z nás již setkal.
Každý večer sice má specifické téma, to ovšem není závazné, a tak se především budeme zaobírat tím, co je na daném večeru aktuální a co odpovídá "náladě" v kruhu.
Info ke všem mým akcím v Maitrei zde. Přihlášky přímo přes Maitreu.

5. - 7. 4. 2019: Esence byznysu - seminář v Bratislavě
Prodloužený víkend, pátek 17:00 - neděle 14:00, Bratislava, místo bude ještě oznámeno.
Toto je nový druh konstelačního semináře pro manažery, podnikatele, OSVČ, poradce i zaměstnance, ve kterém se budeme zabývat netradičním pohledem na štěstí, úspěch a finanční zabezpečení pramenící z naší práce. Dále se budeme věnovat tomu, co je pro "nový" byznys, jenž se musí vypořádat s nadcházejícími změnamy společenského paradigmatu, esenciální.
Další informace zde.

9. 4. 2019: Divadlo a byznys - Setkání na půdě Dejvického divadla
Večer, úterý 19:00 - ca. 22:30, kavárna Dejvického divadla, Zelená 15a, Praha 6.
Na večer s umělci a podnikateli o možném "partnerství druhého stupně", které by bylo pro obě strany výhodné zvou Martin Myšička a Jan Bílý. Zábavný (určitě!) a zajímavý večer bude probíhat metodou Open Space Technology, která vychází ze synergie všech zúčastněných.
Další informace zde.

16. 4. 2019: Otec, matka a naše vnitřní dítě
Konstelačně-přednáškový večer, 18:00 - 21:00, Praha, Maitrea
Tři slova, která v nás vzbuzují velice smíšené pocity: Otec, matka a my jako dítě. Ačkoliv každý z nás máme rodiče, málo kdo je schopný tuto okolnost uznat se vším všudy - tedy i s tím, nesoudit je a neprotestovat proti tomu, když v nás vidí (i přes náš pokročilý věk) "pořád-ještě-své" děti. Tento večer bude o úplně základních předpokladech naší vnitřní síly a pohody - totiž o tom, jak se vyrovnat s fenoménem rodičů, a tím i s naším dětstvím, ze kterého si pořád ještě neseme ono "vnitřní", často nespokojené, brblající nebo zraněné dítě.
Info ke všem mým akcím v Maitrei zde. Přihlášky přímo přes Maitreu.

25. 4. 2019: Partnerské vztahy: Svoboda i hloubka
Celodenní seminář v Maitrei, 9:30 - 17:00
Intenzivní konstelační den o všech úžasech i obtížích, se kterými se setkáváme, pokud chceme vybudovat pokročilý, to znamená jak svobodný, tak i hluboký a silný partnerský vztah.
Kurz bude při včasném přihlášení stát 1400,- Kč.

Info ke všem mým akcím v Maitrei zde. Přihlášky přímo přes Maitreu.

26. - 28. 4. 2019: Rodiče, děti a láska. Spirituální hojnost a well-being.
Prodloužený víkend v Olomouci
V dřívějších dobách znamenaly děti především jisté zabezpečení ve stáří a tím byly i výrazem nejen lásky a fungujícího partnerství, ale i hojnosti. Dnes se pojem hojnosti přesouvá stále víc do materiální oblasti a peněz. Na druhou stranu je stále mnoho žen, které touží po dětech a "nějak se to nedaří". Když jsme na jaře minulého roku pořádali s Radkou Tomáškovou seminář na problematiku IVF a touhy po dětech, objevoval se v konstelacích zajímavý element: Pocit nároku na to, co chceme. Máme tedy nárok na děti? A jak je to s nárokem na bohatství? Seminář o našich nárocích a jejich uspokojení.
Další informace a adresa pro přihlášky ZDE

Doporučuji pro všechny zájemce o konstelace:
18. a 19. 5. 2019: Konstelační konference ČASKu
Dva dny, první den 10:00 - druhý den 17:00, Praha, Hotel DAP, Praha 6 - Vítězní nám. 4
Srdečně Vás zveme na v pořadí již třetí dvoudenní konferenci systemických konstelací s mnoha vystupujícími.
Konferenci organizuje Česká asociace systemických konstelací (ČASK).
Registrace: V brzku uvedeme link.

20. 5. 2019: Zaměstnání, povolání, poslání
Večer, 18:00 - 21:00, Praha, Maitrea
Konstelační pohled na práci, byznys a smysl života. Zaměstnání je to, co nás zaměstnává do té míry, že si nevšimneme, že nám chybí poslání. Od Davida Deidy víme, že poslání je pro muže a jeho pocit užitečnosti a štěstí nesmírně důležité. Ale i ženy hledají poslání - to, co je naplňuje, co lze brát nejen jako vydělávání peněz, ale jako službu něčemu, co je větší než my, co nás přesahuje.
Info ke všem mým akcím v Maitrei zde. Přihlášky přímo přes Maitreu.

Pro velký zájem - opakování z ledna 2019
23. 5. 2019: "Klasické" konstelace rodinného systému
Intenzivní výlet ke kořenům štěstí v rodině.
Celodenní seminář v Maitrei, 24. 1. 2019, 9:30 - 17:00
Na základě několika "klasických" konstelací rodinného systému můžete tento den prožít základní stavební kameny konstelací podle Berta Hellingera - například přijetí vyloučených členů, uznání "velikosti" rodičů, hierarchii sourozenců a podobné konstelační rituály a "úkony", které z práce dnešních konstelářů už (bohužel) téměř vymizely. Tento kurz poslouží v moha ohledech. Pro nováčky je to možnost se seznámit s tím, jak rodinné systémy fungují a jak je možné je zharmonizovat. Pro mírně pokročilé může tento den znamenat hlubší ponoření k samým kořenům rodinných konstelací a pro ty, kteří se zajímají o případný konstelační výcvik s Janem Bílým je to výborná přípravka.
Kurz bude při včasném přihlášení stát 1400,- Kč.

Info ke všem mým akcím v Maitrei zde. Přihlášky přímo přes Maitreu.

28. 5. 2019: Večerní kruh mužů
Večer, 17:00 - 21:00, Praha, Maitrea
V pořadí již čtvrté setkání mužského kruhu (nováčci jsou vítaní!) Dnešní téma je: "Práce a povolání/poslání, společnost a politika, čest a morální síla. Docela slilná témata - i tento večer má specifické téma, to ovšem není závazné, a tak se budeme zaobírat i tím, co je na daném večeru aktuální a co odpovídá "náladě" v kruhu.
Info ke všem mým akcím v Maitrei zde. Přihlášky přímo přes Maitreu.

30. 5. - 2. 6. 2019: Jóga, tantra, konstelace.
Prodloužený víkend na Slapech. S Dagmar Volfovou a Janem Bílým.
Pokud vás zajímají konstelační vhledy s lehkostí a nadhledem, jemná jóga, jež nám tyto vhledy pomáhá vstřebat, zpracovat a třeba si i užít životní změny a autentická tantra v podobě s jakou se s ní v Evropě téměř nesetkáte (yantra+mantra=tantra), rezervujte si již nyní tento termín na náš pobytový seminář. Prodloužený víkend s přicházejícím létem na Slapech.
Další informace, fotky z yagna-rituálu a adresa pro přihlášky ZDE

12. 6. 2019: Velký kruh života aneb: Medicin circle a přechodové rituály
Večer, 18:00 - 21:00, Praha, Maitrea
Naši předci se ještě řídily cyklickým časem, jehož základem je kruh čtyř ročních dob, čtyř směrů a čtyř fází ve vývoji člověka. Pochopíme-li tento cyklický čas, začne náš život snadněji plynout a nám se podaří lépe procházet skrze období krizí, nezdarů či smutku. Objevíme smysl a skrytou moc přechodových rituálů a lépe se smíříme se stárnutím. A nakonec se možná dostaneme až ke zodpovězení prastaré otázky, totiž co jsme, odkud pocházíme a kam kráčíme.
Info ke všem mým akcím v Maitrei zde. Přihlášky přímo přes Maitreu.

14. - 16. 6. 2019: Konstelace biblických příběhů.
Prodloužený víkend v Olomouci
Podobně jako pohádky a mýty, i biblické příběhy skrývají hloboké pravdy. A zcela obdobně můžeme i tyto příběhy "konstelovat" a odkrýt nejen všechno to, co je v nich utajeno, ale i pochopit hlubší souvislosti, které přímo souvisí s našimi životy. Zveme vás proto na tento dvou a půldenní seminář do krásného města Olomouce, na seminář, který bude doplněn v pátek odpoledne prohlídkou některých obyčejně nedostupných "mytologických" míst, spojených s křesťanstvím.
Další informace a přihlášky zde.

21. - 23. 6. 2019: (Nad)Váha: Nonstelace pro všechny, kteří mají problém s kily.
Prodloužený víkend v Praze. Místo konání bude ještě upřesněno.
Problémy s tělesnou váhou, především tedy s nadváhou, se nezřídka týkají nejen nás samých, ale i naší rodinné situace, zděděných návyků a vzorců jednání a zážitků během našeho dětství. Proto jsou systemické (rodinné) konstelace jako stvořené k tomu, toto naše rodinné pozadí objasnit a případně i pozitivně změnit naše chování. Seminář je pořádán za odborné pomoci MUDr. Alexandry Moravcová, konstelace vede Jan Bílý.
Další informace v brzku zde.

• • • • • • • •
Adresy všech míst konání zde
Přihlášky na námi organizované semináře zde

Pro zájemce o individuální sezení informace zde

• • • • • • • •

© 2015-2018 by Jan Bily