Semináře, přednášky, workshopy do konce března 2019:

9. - 11. 11. 2018: Konstelace finančních přesvědčení
Prodloužený víkend, Praha, Gymnasium Duhovka, Praha
V tomto semináři se budeme zabývat hledáním a objevováním toho, co se ukrývá v našich pocitech o penězích, o bohatství, o blahobytu. Podíváme se na původ našich přesvědčení u našich rodičů, prarodičů a dalších příslušníků našeho "kmene" a pokusíme se vystopovat, proč a od koho přesně jsme naše vzory přebrali.
Další informace zde Přihlášky zde

20. 11. 2018: Smíření: Smrt a Znovuzrození
Večer, 18:00 - 21:00, Praha, Maitrea
Zcela antidepresivně laděný konstelačně-přednáškový večer o nutnosti dobrého konce, abychom mohli něco jiného dobře začít.
Detailní informace zde
Přihlášky přímo přes Maitreu

23. - 25. 11. 2018: Jóga, zen a (ristretto)-konstelace v Poděbradech
Prodloužený víkend, Poděbrady, s Janem Bílým a Dagmar Volfovou
Lze skrze jógu a konstelace dosáhnout osvícení? To samozřejmě (jako neosvícený :) nevím. Ale "moje" konstelace se ubírají stále víc směrem k hlubokým, intenzivním vhledům a přijetí všeho tak, jak to je. Právě proto velmi rád kombinuji svoji práci (ve formě malých "ristretto-konstelací") s vědomou jógou, kterou vyučuje Dagmar Volfová. Udělejte si tedy úžasný víkend v lázeňském městě Poděbrady a spojte ho s intenzivními vhledy a zážitky na tomto semináři. Velmi doporučeno také pro muže, kteří jsou občas možná "příliš v hlavě".
Další informace a adresa pro přihlášky ZDE.

27. 11. 2018: Večerní kruh mužů
Večer, 18:00 - 21:00, Praha, Maitrea
Šesté setkání naší "úžasné skupiny" mužů v tomto roce. Sdílení mužů mezi sebou, v mužském kruhu, má neobyčejnou sílu. Jen to, že řekneme, co se děje, s čím si "lámeme hlavu", co nás znepokojuje či trápí (nebo naopak těší) může změnit náš život. Dynamika síly, důvěry a solidarity v takovém kruhu je prostě balzám na mužskou duši.
Další informace zde
Přihlášky přímo přes Maitreu

1. a 2. 12. 2018: Konstelační intenzivní postgraduál
Dvoudenní seminář pro absolventy jakýchkoliv konstelačních výcviků.
Začátek v sobotu v 9:30, konec v neděli kolem 16:00, hotel Samechov u Chocerad na Sázavě.
Tento náš zbrusu nový výcvikový postgraduál se obrací na všechny, kteří mají za sebou konstelační výcvik a nyní hledají další cesty k rozvoji své práce. Nebo by rádi s konstelacemi začali, ale stále to nějak "nefunguje". Případně si chtějí ověřit svůj způsob práce a vyvarovat se "slepých skvrn"
Další informace a přihlášky zde

7. - 9. 12. 2018: Konstelace pohádek a mýtů
Prodloužený víkend, Praha, Maitrea
Třináctý ročník oblíbeného předvánočního semináře s vánočkou, cukrovím, pohodou s přáteli i nováčky a hlavně s množstvím pohádkových a mýtických konstelací. Seminář s nejdelší tradicí! Moc se těšíme.
Další informace zde Přihlášky zde

12. 12. 2018: Narodil se Kristus pán - Vnitřní dítě v nás.
Večer, 18:00 - 21:00, Praha, Maitrea
Konstelačně-přednáškový večer o tom, že každý z nás máme kdesi hluboko uvnitř sebe malé zářící dítě, které čeká, až s ním opět navážeme kontakt, aby nás mohlo učit bezstarostnosti, hře a laskavosti.
Detailní informace zde Přihlášky přímo přes Maitreu

19. 12. 2018: Večerní kruh mužů
Večer, 17:00 - 21:00, Praha, Maitrea
Poslední (a o hodinu delší) sekání "báječných mužů" v tomto roce. Sdílení a konstelace, osobní příběhy a nadosobní vhledy do mužské problematiky a vztahových zákonitostí. Přijďte se pocvičit v emoční inteligenci!
Další informace zde
Přihlášky přímo přes Maitreu

2019:

11. - 13. 1. 2019: Od násilí k síle, od nesnášenlivosti k přijetí
Prodloužený víkend, Praha, DVAN
Nový seminář, zabývající se naší vrozenou (?) agresivitou a strachem z ohrožení. Skrz mnoho individuálních konstelací se v tomto zbrusu novém semináři podíváme na kořeny naší agresivity, nesnášenlivosti a hněvu a proměníme je v sílu a přijetí toho, co je. K tomu nám dopomohou naši předci a hluboké pochopení příčin (zděděné) agrese.
Další informace zde Přihlášky zde

15. 1. 2019: Partnerství třetího stupně: Jak se dostat k hravosti a neulpívání v lásce
Večer, 18:00 - 21:00, Praha, Maitrea
Jedno z nejpopulárnějších (nejen) konstelačních témat je - láska. Přesně řečeno tedy partnerský vztah a všechny jeho meandry - od hledání vyhovujícího partnera přes zamilovanost, žárlivost, sex a jeho chybění, až po rozchody a rozvody. Janova kniha "Láska, vztahy, konstelace" (vydala Maitrea) je také jednou z nejlépe se prodávajících knih tohoto nakladatelství. Tento večer se plně ponoříme do tajů konstelačních řešení "láskyplných" problémů a pokročilého partnerství.
Přihlášky přímo přes Maitreu

22. 1. 2019: Večerní kruh mužů
Večer, 17:00 - 21:00, Praha, Maitrea
První z nového cyklu osmi večerů rozdělených na celý rok 2019. Téma prvního večera je narození, dítě v nás, malý kluk a jeho vztah k rodičům a především k tátovi. ... Mužské kruhy, které vedu, jsou velmi pestré. Najdete v nich muže, se kterými se znám již přes deset let, ale také ty, kteří přicházejí do takového kruhu vůbec poprvé. Zároveň, možná v důsledku doplnění kruhů konstelacemi, zde panuje velká míra důvěry a tolerance. Každý večer sice bude mít specifické téma, to ovšem není závazné, a tak se především budeme zaobírat tím, co je na daném večeru aktuální a co odpovídá "náladě" v kruhu.
Přihlášky přímo přes Maitreu

24. 1. 2019: "Klasické" konstelace rodinného systému
Celodenní seminář v Maitrei, 9:30 - 17:00
Na základě několika "klasických" konstelací rodinného systému můžete tento den prožít základní stavební kameny konstelací podle Berta Hellingera - například přijetí vyloučených členů, uznání "velikosti" rodičů, hierarchii sourozenců a podobné konstelační rituály a "úkony", které z práce dnešních konstelářů už (bohužel) téměř vymizely. Tento kurz poslouží v moha ohledech. Pro nováčky je to možnost se seznámit s tím, jak rodinné systémy fungují a jak je možné je zharmonizovat. Pro mírně pokročilé může tento den znamenat hlubší ponoření k samým kořenům rodinných konstelací - tak, jak se konstelace původně stavěly. A pro ty, kteří se zajímají o konstelační výcvik "Konstelace, rituál a drama 2019" s Janem Bílým je to výborná přípravka.
Kurz bude při včasném přihlášení stát 1400,- Kč.

Přihlášky přímo přes Maitreu

13. 2. 2019: Tanec - divokost a radost pohybu
Večer, 18:00 - 21:00, Praha, Maitrea
Tento večer se za pomocí hudby a pohybu pustíme do rozhýbání a znovunalezení hravosti našeho vnitřního dítěte. Když jsme byli dětmi, milovali jsme pohyb. Běhat, dupat, kroutit a vytřepávat se, rozhazovat rukama i nohama, koulet očima a točit se kolem vlastní osy - až do té chvíle, kdy nám naše rodiče, učitelé a celé naše okolí vsugerovalo, že "to se nemá". Znáte to? "Takhle se nechová dospělý člověk." A tak jsme se stali … dospělými, kterýžto stav je hodně podobné katalepsii, tedy chorobné strnulosti provázející jisté duševní poruchy. Pojďme tedy (opět) dovolit našemu tělu, se zcela netradičně, možná i trochu "potrhle" hýbat a pohybem vyjádřit to, co se skrývá uvnitř. Jedním slovem: Pojďmě si opět po těch letech pořádně zatancovat.
Přihlášky přímo přes Maitreu

15. 1. 2019: Začátek našeho nového dvou-výcviku
Prodloužený víkend, pátek 17:00 - neděle 16:00, Praha, DVAN
První setkání nového výcviku - společné pro oba kurzy.
Detailní informace k výcviku a způsobu, jak se přihlásit jsou zde.

19. 2. 2019: Cesta krále a královny - konstelace pro lidi z byznysu
Jednodenní seminář, Praha, DVAN
Jak se ze stresovaného manažera (manažerky) stát králem nebo královnou? Jak získat pozici, jež bude respektována a ctěna? Jak vést firmu, oddělení, podřízené či jak dovést sebe sama do stavu klidu a síly? Jak se nebát podnikatelského rizika? To všechno a mnohem víc budeme řešit na tomto tradičním semináři. Počet účastníků ej omezen tak, aby si každý mohl postavit vlastní konstelaci.
Další informace zde Přihlášky zde

22. - 24. 2. 2019: Návrat domů - konstelace vnitřního dítěte
Prodloužený víkend, pátek 17:00 - neděle 16:00, Praha, Místo bude ještě oznámeno
Setkání s oním zářícím, šťastným, hravým a nesmírně vynalézavým vnitřním dítětem, které spí někde hluboko v nás. Po delší době nabízíme tento již tradiční a často poptávaný seminář.
Další informace zde Přihlášky zde

26. 2. 2019: Večerní kruh mužů
Večer, 17:00 - 21:00, Praha, Maitrea
Druhé setkání mužského kruhu (nováčci jsou vítaní!) Téma je dospívání a puberta, přechod kluka v bojovníka, agrese a násilí. Každý večer sice má specifické téma, to ovšem není závazné, a tak se především budeme zaobírat tím, co je na daném večeru aktuální a co odpovídá "náladě" v kruhu.
Přihlášky přímo přes Maitreu

1. - 3. 3. 2019: Geldaufstellung - vom Mangel zum Überfluss
Prodloužený víkend, Köln, UTA-Institut
Po delší době opět "peněžní" seminář v Německu.
Informace a přihlášky zde.

5. 3. 2019: Zenová konstelační ristretta: Jak řešit život uměním lehkosti
Večer, 18:00 - 21:00, Praha, Maitrea
Tento nový typ večerů vznikl z potřeby v konstelacích neřešit vždy jen traumata a jít přitom do "těžké" minulosti, ale plout jako odraz Luny na vlnkách, být "tady a teď" a přijmout to, co zrovna je. Již delší dobu (a převážně ve svých konstelačních výcvicích) stavím tak zvané "ristretto"-konstelace, což jsou krátké a intenzivní mini-konstelace, často s nečekaným a/nebo vtipným koncem. Tento typ práce se hodí všude tam, kde jsme zapleteni do vleklých a úmorných rodinných, vztahových či pracovních problémů a potřebovali bychom jakýsi "zen-stroke" (neboli malý zenový pohlavek), abychom se probudili. Tento večer nás očekává mnoho takových mini-řešení - připravte si vaše "zakázky"!
Přihlášky přímo přes Maitreu

14. 3. 2019: Finanční gramotnost trochu jinak - Konstelace peněžních přesvědčení
Celodenní seminář v Maitrei, 9:30 - 17:00
Na základě několika "klasických" konstelací rodinného systému můžete tento den prožít základní stavební kameny konstelací podle Berta Hellingera - například přijetí vyloučených členů, uznání "velikosti" rodičů, hierarchii sourozenců a podobné konstelační rituály a "úkony", které z práce dnešních konstelářů už (bohužel) téměř vymizely. Tento kurz poslouží v moha ohledech. Pro nováčky je to možnost se seznámit s tím, jak rodinné systémy fungují a jak je možné je zharmonizovat. Pro mírně pokročilé může tento den znamenat hlubší ponoření k samým kořenům rodinných konstelací - tak, jak se konstelace původně stavěly. A pro ty, kteří se zajímají o konstelační výcvik "Konstelace, rituál a drama 2019" s Janem Bílým je to výborná přípravka.
Kurz bude při včasném přihlášení stát 1400,- Kč.

Přihlášky přímo přes Maitreu

15. - 17. 3. 2019: Záhady a řešení rodinného systému.
Konstelace s Janem Bílým

Prodloužený víkend, Poděbrady
Tento prodloužený víkend se budeme věnovat něčemu zcela nevyhnutelnému: Přijetí toho, kdo jsem a kam jsem se to vlastně narodil. Přitom se obejdeme (jak doufám) bez "utápění se" v traumatických vzpomínkách na naše "hrozné" dětství. To neznamená, že bychom měli to, co se nám v mládí přihodilo, zamlčovat nebo zlehčovat. Ale důležité je pochopit, že to prostě TAK BYLO. A že s tím, kam jsme se to (tentokrát) narodili, můžeme udělat třeba i hvězdnou kariéru. Nebo alespoň být docela šťastní.
Další informace a adresa pro přihlášky ZDE

29. - 31. 3. 2019: Cesta muže: Kluk, rebel, ženich, otec a král
Prodloužený víkend, Praha, DVAN
Po delší době přichází opět seminář "jen pro muže".
Další informace v brzku Přihlášky zde

• • • • • • • •
Adresy všech míst konání zde
Přihlášky na semináře zde

Pro zájemce o individuální sezení informace zde

• • • • • • • •

© 2015-2018 by Jan Bily