Seminář - prodloužený víkend
"Úplně normální rodinné konstelace"

Termín: 9. - 11. 11. 2018
Cena: 3000,- (včetně DPH)
Místo konání: Praha, Gymnasium Duhovka
, Ortenovo nám. 34, Praha 7
Časy: Pátek 17:00 (prosíme přesně!) - ca. 20:00,
sobota 9:30 - ca. 17:00, neděle 9:30 - ca. 16:00
Přihlášky zde

"Vy už vůbec neděláte takové ty úplně normální rodinné konstelace?", mi psala jedna paní, která má problematickou dceru a tuší (docela oprávněně) že by příčina mohla ležet v jejím rodinném systému. Takovými "základními rodinnými konstelacemi" jsem zde, před bezmála šestnácti lety začínal. Postupem času se k nim přidaly různé, většinou mnou "objevené" varianty - finanční, globální, konstelace symptomů, byznysové - a řadu dalších bych mohl ještě dlouho vyjmenovávat. Čas od času se ovšem (jako správný konstelář) vracím ke kořenům našeho řemesla. Takže opět po půl roce: Základní rodinné konstelace pro všechny.

************

Rodinné konstelace stavím téměř nepřetržitě od roku 2002. Není tedy divu, že jsem v posledních letech už trochu "umdléval" - prostě mě nebavilo, stavět stále tytéž problémy, zaobírat se po ix-té neuctěným dědečkem, odmítaným tátou či zlou tchýní (ta ovšem do "našeho" systému až tak nepatří). Ukazuje se ovšem, že já sám procházím poslední měsíce jakousi hlubokou proměnou - ať už kvůli nedávnému úmrtí mé maminky, nebo v důsledku mých vnitřních intenzivních změn a způsobu dívání se na okolní svět. A tak mohu s ohromnou radostí říci, že na konci minulého roku proběhlý seminář rodinných konstelací byl naprosto výborný - pro mě, ale, jak doufám a soudím podle feedbacku, i pro účastníky. Prostě nás to všechny náramě bavilo. Jako výsledek tohoto posunu jsme s Alenou vytvořili další termín na podobné, lehké a zároveň hluboké, vážné i vtipné, zažité i komentované "Úplně normální rodinné konstelace s Janem", které, pokud se nemýlím, budou zase "úplně skvělé a hluboké". Těšíme se moc!

*********

Tento seminář je určen pro začátečníky i mírně pokročilé. Lze v něm ovšem řešit jakékoliv téma, které je pro konstelace vhodné. Vhodný seminář zejména pro ty, kteří se chtějí s konstelacemi seznámit a možná si i postavit vlastní konstelaci svého rodinného systému.

Moje pojetí konstelací je, v konstelacích zbytečně neodkrývat traumata a nesnažit se o dramatické znovuprožití negativních pocitů za každou cenu, ale hledat pocity propojení, celistvosti a zdroje naší síly. Proto doplňuji konstelace často vysvětlením, diskuzí a malými konstelačními cvičeními, která slouží k hlubšímu pochopení systemických zákonitostí.

Doporučuji před konstelacemi zhotovit tzv. genogram - podrobný diagram rodinné historie. Jak se na seminář můžete připravit najdete zde. Další informace o rodinných konstelacích naleznete zde.

• • • • • • • •

Zpátky na přehled všech akcí