Večerní konstelační cyklus
Kruh čtyř archetypů: Cyklus večerů pro muže v Maitrei

Datum: Únor - prosinec 2017
Místo konání: Dům Maitrea, Praha 1, Týnská ulička 6
Cena za cyklus: 1600,- Kč do 20.2., později 1850,-
Cena za jeden večer:
450,- Kč v předprodeji, 550,- na místě.
Začátek: 18:00, konec: 21:00,
prosím přijďte včas!
Na akce je nutno se přihlásit přímo v Maitrei

Během čtyř večerů (únor, květen, září a prosinec 2017) půjdeme formou "mužského kruhu" do hloubky čtyř hlavních mužských archetypů.

Jsou to odvážný bojovník, empatický milovník, vědoucí kouzelník a nakonec sloučení všech předchozích - král. Tyto archetypy (nebo také pra-vzory) máme sice každý z nás v sobě, používáme je ale velice rozdílně. Během těchto večerů zažijeme za pomocí sdílení, malých cvičení i "velkých" konstelací, jak na nás tyto archetypy působí a jak na ně - individuálně - reagujeme. Každý z večerů je možno jak samostatně navštívit, tak i se přihlásit na celý cyklus. Cyklus je vhodný i pro muže, kteří jsou v mužském kruhu nováčci.

28. února - Bojovník
Po odloučení se od matky a přechodu na mužskou stranu (první přechodový rituál chlapce a budoucího muže, jež by měl proběhnout mezi 5 - 7 rokem) nastává doba učení se, "jak se stát chlapem". Ta je završena mužskou iniciací bojovníka. Dříve spadal tento přechodový rituál do doby rukování na vojnu, nebo byl slaven různými rity odvahy, často spojenými s bolestí, strádáním a setkáním s nebezpečím či se smrtí. Problém dnešních bojovníků je nedostatek mužů-vzorů, kteří naučí takového mladého a horkokrevného bojovníka nejen odvaze, ale i úctě k životu, potažmo k ženskému principu. Pokud ji totiž bojovník nezíská, stává se z něho vraždící žoldák.
V tomto prvním díle se budeme zabývat otázkou, jak se v dnešním světě dostat do síly bojovníka, aniž bychom nesmyslně ohrožovali či dokonce ničili naše okolí. Speciální pozornost věnujeme také problému otců - jak pomoci synům v jejich mužské iniciaci.

30. května - Milovník
Tento archetyp je v současné době velice aktuální. Je to proto, neboť my muži procházíme fází (znovu)objevování naší jin-energie, tedy čehosi, co nazývám "vnitřní ženou". Během této důležité fáze prozkoumáváme naše (někdy nezvládnuté) emoce, objevujeme intuici, necháváme se (někdy) vést našimi ženami. A ačkoliv při tom sklízíme jejich potlesk, hrozí nám nebezpečí ztráty onoho pevného a prezentního* vnitřního muže. Takový pseudo-milovník se pak může stát rozplizlým softie, který ztratil orientaci a smyslu svého mužského poslání.
Ve druhém pokračování cyklu se tedy budeme zabývat otázkou, jak přesně vypadá milovník, který neztrácí jasnost a sílu bojovníka a je přesto citlivý a vnímavý nejen vůči své vnitřní ženské energii, ale i vnější ženě - milence, manželce, bohyni.
*Mužská prezence = Přítomnost, Pravdivost, Průzračnost a Poslání.

5. září - Kouzelník
Kouzelník nebo také mág je třetí archetyp muže a hlavní téma tohoto setkání. Je spojen s třetím kvadrantem "konceptu čtyř duší",* tedy s tak zvanou esenciální duší. Je moudrý, zkušený a především svobodný. Jeho svoboda ovšem nespočívá v nezávaznosti, v odstřižení se od manželství, dětí či domova a odchodu kamsi do divočiny, ale ve vnitřní svobodě, v ne-závislosti. Přesto, aby této vnitřní svobody dosáhl, musí často projít krizí, musí obětovat to, co ho spoutává a nepouští dál. Právě skrze oběť a zlom v jeho do té doby úspěšné kariéře se setkává se svým stínem a poznává chapadla svého ega.
Tak jako v předchozích setkáních i tentokrát se budeme zabývat možnostmi tohoto třetího pra-vzoru v dnešní době. Tedy otázkou, jak se stát kouzelníkem v současném materialistickém, racionálním světě?
*viz např. zde: www.konstelace.info/doplnky-4duse.html

5. prosince - Král
"Král nic nedělá, král je" říkal můj druidský učitel Anton. Kruh čtyř duší má také střed - jakési oko hurikánu. Zde se nic neděje, zde je klid, centrum, spočinutí v sobě, sem patří ona Deidova nevychýlitelnost. Kdo by netoužil zde být! Ale dostat se do tohoto centra není možné skrze rady či učení jiných. To je ono místo duše, které musí najít každý sám za sebe a především ze sebe. A tak se v poslední části našeho mužského kruhu 2017 setkáme s vrcholem mužské kariéry; s králem, který se ovšem na trůn nedostal ani intrikami, násilím, či za pomocí peněz, ale svojí vnitřní integritou a - nicneděláním. To ovšem neznamená lenost nebo stažení se do neschopnosti cokoliv udělat, ale ono taoistické wu-wei, tedy "konání spontánně a v souladu s okolním světem". Nebo také - kralování, aniž by si lid příliš všímal, že mu někdo kraluje.


Na večery je nutné se přihlásit přímo v Maitrei

Zpátky na přehled všech akcí